Egy egyenlő szárú derékszögű háromszög befogója 5cm. Mekkora az átfogója? Egy egyenlő szárú derékszögű háromszög átfogója 5cm. Mekkora a befogója? Egy téglalap oldalai a=2,1cm b=2,8cm . Mekkora a téglalap átfogója? Elöre is kösszi


2013. jan. 14. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

1. átfogó (pitagorasz tételel

gyök(5^2+5^2) = 7,07


2. befogó (ismét pitagorasz tétellel)

a^2+a^2 = 5^2

tehát 2a^2 = 25

a = 3,53


3. ismét pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2

2,1^2+2,8^2=c^2

12,25 = c^2

3,5 = c

2013. jan. 14. 15:12