2013. jan. 14. 14:57
1/1 anonim válasza:
1. átfogó (pitagorasz tételel
gyök(5^2+5^2) = 7,07
2. befogó (ismét pitagorasz tétellel)
a^2+a^2 = 5^2
tehát 2a^2 = 25
a = 3,53
3. ismét pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2
2,1^2+2,8^2=c^2
12,25 = c^2
3,5 = c