Téglalap oldalainak hossza?


A téglalap kerülete 25 m, az átló nagysága u méter. Határozd meg a téglalap méreteit és azokat a feltételeket,amelyek mellett a feladatnak van megoldása!

SEGÍTSETEEK :S én már feladtam :S


2014. febr. 24. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak egy tipp nem biztos hogy erre gondoltak.

2(a+b)=25

a+b=25/2

a^2+b^2=u^2

(a+b)^2-2ab=u^2

(25/2)^2-2ab=u^2 u=gyök((25/2)^2-2ab)

ennek akkor van megoldása ha

(25/2)^2-2ab>0

625/4>2ab

625/8>ab

feltétel: a két oldalának a szorzata nem lehet több mint 625/8

Kiváncsi vagyok azért hogy más milye megoldást ad.

2014. febr. 24. 20:36
 2/3 A kérdező kommentje:
ó nagyon szépen köszönöm! :)
2014. febr. 24. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
+++
2014. febr. 25. 13:45