A téglalap kerülete 25 m, az átló nagysága u méter. Határozd meg a téglalap méreteit és azokat a feltételeket,amelyek mellett a feladatnak van megoldása!
SEGÍTSETEEK :S én már feladtam :S
2014. febr. 24. 19:56
1/3 anonim válasza:
Ez csak egy tipp nem biztos hogy erre gondoltak.
2(a+b)=25
a+b=25/2
a^2+b^2=u^2
(a+b)^2-2ab=u^2
(25/2)^2-2ab=u^2 u=gyök((25/2)^2-2ab)
ennek akkor van megoldása ha
(25/2)^2-2ab>0
625/4>2ab
625/8>ab
feltétel: a két oldalának a szorzata nem lehet több mint 625/8
Kiváncsi vagyok azért hogy más milye megoldást ad.
2/3 A kérdező kommentje:
ó nagyon szépen köszönöm! :)
2014. febr. 24. 21:12