Hogyan kell megoldani a feladatot?(√2+√3)^3
Sajnos 2 hete nem voltam suliba mert beteg voltam es nem tudom hogy hogyan kell megoldani a feladatot :/ es most tudom hogy sok oltast fogok kapni ez miatt...de aki segit annak nagyon megkoszonom :)
2015. nov. 10. 20:08
1/3 Pelenkásfiú válasza:
(a + b)^3 = a^3 + 3 * a^2 * b + 3 * a * b^2 + b^3
"a" helyére √2-t, "b" helyére √3-at írj.
Próbáld meg így. Ha nem megy, szólj!
2/3 Pelenkásfiú válasza:
Amit írtam azonosság, azzal nem jön ki "szép" megoldás.
Valaki tudja, hogy hogy lehet 11*√2 + 9*√3 alakra hozni?
Nekem sajnos nem jött össze. :(
3/3 anonim válasza:
((gyök(2)+gyök(3))^2=5+2*gyök(6)
(5+2*gyök(6))(gyök(2)+gyök(3))=
5*gyök(2)+5*gyök(3)+2*gyök(12)+2*gyök(18)=
5*gyök(2)+5*gyök(3)+4*gyök(3)+6*gyök(2)=
11*gyök(2)+9*gyök(3)