Segitsegre lenne szuksegem. (√2+√3) ^3?


Hogyan kell megoldani a feladatot?(√2+√3)^3

Sajnos 2 hete nem voltam suliba mert beteg voltam es nem tudom hogy hogyan kell megoldani a feladatot :/ es most tudom hogy sok oltast fogok kapni ez miatt...de aki segit annak nagyon megkoszonom :)


2015. nov. 10. 20:08
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

(a + b)^3 = a^3 + 3 * a^2 * b + 3 * a * b^2 + b^3


"a" helyére √2-t, "b" helyére √3-at írj.

Próbáld meg így. Ha nem megy, szólj!

2015. nov. 10. 20:26
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Amit írtam azonosság, azzal nem jön ki "szép" megoldás.

Valaki tudja, hogy hogy lehet 11*√2 + 9*√3 alakra hozni?

Nekem sajnos nem jött össze. :(

2015. nov. 10. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

((gyök(2)+gyök(3))^2=5+2*gyök(6)

(5+2*gyök(6))(gyök(2)+gyök(3))=

5*gyök(2)+5*gyök(3)+2*gyök(12)+2*gyök(18)=

5*gyök(2)+5*gyök(3)+4*gyök(3)+6*gyök(2)=

11*gyök(2)+9*gyök(3)

2015. nov. 11. 08:39