Megoldaná nekem valaki ezt a feladatot, és le is írná ide, magyarázattal? köszönöm!2015. nov. 10. 11:11
1/3 anonim válasza:
a/b = b/c
keresztbe szorozva innen azt kapod hogy:
b^2 = ac
Ezt behelyettesiteded a masodik egyenletbe
(a^2 + ac)/(ac + a^2) = a/c
keresztbe szorzol:
a^2 * c + a * c^2 = a^2 * c + a * c^2
(Kikotes: b es c nem lehet 0)
2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én értem , de a c^2 ből a második egyenlet nevezőjében miért lett nálad a^2 ?
2015. nov. 10. 12:14