Matek! Bizonyítsuk be, hogy ha a/b = b/c, akkor (a^2+b^2) / (b^2+c^) = a/c. Hogy kell ezt megcsinálni?

Megoldaná nekem valaki ezt a feladatot, és le is írná ide, magyarázattal? köszönöm!

2015. nov. 10. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a/b = b/c


keresztbe szorozva innen azt kapod hogy:

b^2 = ac


Ezt behelyettesiteded a masodik egyenletbe

(a^2 + ac)/(ac + a^2) = a/c


keresztbe szorzol:

a^2 * c + a * c^2 = a^2 * c + a * c^2


(Kikotes: b es c nem lehet 0)

2015. nov. 10. 11:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én értem , de a c^2 ből a második egyenlet nevezőjében miért lett nálad a^2 ?
2015. nov. 10. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Elírtam; c^2 van
2015. nov. 10. 13:59