Kémia házi feladat, legyen szíves valaki elmagyarázza nekem érthetően, hogy hogyan kell megcsinálni?

50g Mg hány mol HCl-al lép reakcióba,mekkora tömegű H2 gáz fejlődik a reakció során?

2015. okt. 29. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed a rendezett reakcióegyenletet, ami:


Mg + 2HCl = MgCl2 + H2


Ebben 24,3g Mg reagál 2*(1+35,45)g HCl-lel, és keletkezik 2g H2 gáz,

aazaz 1mol Mg + 2mol HCl = 1mol H2


Tehát: ha 24,3g Mg-ből lesz 2g H2, akkor

50g Mg-ből lesz Xg H2,

arányosítással: X=(50/24,3)*2 gramm.


És ha 1mol H2=2g, akkor az Xg H2 = (X/2)mol H2.

2015. okt. 29. 14:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. okt. 29. 21:38