50g Mg hány mol HCl-al lép reakcióba,mekkora tömegű H2 gáz fejlődik a reakció során?2015. okt. 29. 14:18
1/2 anonim válasza:
Megkeresed a rendezett reakcióegyenletet, ami:
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
Ebben 24,3g Mg reagál 2*(1+35,45)g HCl-lel, és keletkezik 2g H2 gáz,
aazaz 1mol Mg + 2mol HCl = 1mol H2
Tehát: ha 24,3g Mg-ből lesz 2g H2, akkor
50g Mg-ből lesz Xg H2,
arányosítással: X=(50/24,3)*2 gramm.
És ha 1mol H2=2g, akkor az Xg H2 = (X/2)mol H2.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. okt. 29. 21:38