Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 12 és 75 számok mértani...

12 és 75 számok mértani közepe miért 30?

Figyelt kérdés

A 2009es matematika érettségit nézegetem.Van hozzá megoldókulcs is.

De nem értem hogy jött ki ennél a feladatnál végeredményként a 30.

Vki elmagyarázná?

:S


2010. márc. 19. 12:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon figyelj az ellenőrzésekre (egyenletek) és a válaszokra (szöveges feladatok)!Hülyeség,de ha nincsenek ott,értékes pontokat vonnak le!!
2010. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nem tudsz összefüggéseket bebiflázni, vagy képleteket megtanulni, használj gyakorlás közben is 4jegyűfüggvény táblázatot, ott szinte minden szabály, képlet benne van. Sokszor még a jelölés is benne van amibe utána csak be kell helyettesítened.
2010. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom köszi.

Nálam inkább az a baj hogy elkezdeni nem tudom a feladatokat. Amikor már megcsináljuk akkor látom milyen könnyű de magamtól nem jöttem volna rá hogyan kell.

Irodalomból gond nélkül megirok egy 4 oldalas összehasonlító elemzsét 2 db 12 soros versről....de a matek az nem megy kicsit se.

2010. márc. 20. 09:45
 14/14 anonim ***** válasza:

mateknál az érettségin lehet használni a 4jegyűt, szóval azt nézegesd.

Plusz van egy marha jó érettségis kiskönyv a Corvina kiadótól a kék színű Érettségi Matematika. Azt nagyon tudom ajánlani

2010. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!