Valaki elmagyarázná ezt a feladatot? Ma matekórán dolozatot írtam amit holnap folytathatok, de ezt nem értem, mert ilyen típusút nem gyakoroltunk.


négyzetgyök6,25=2,5

négyzetgyök0,0625=0,25


hogyan számítható ki az első eredmény segítségével a második



2015. nov. 5. 18:26
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

Gyökvonás azonosságaival. Jelen esetben:

\sqrt{\frac{a}{b}}=\frac{\sqrt{a}}{\sqrt{b}} [link]


Jelen esetben \sqrt{0,0625}=\sqrt{\frac{6,25}{100}}=\frac{\sqrt{6,25}}{\sqrt{100}}=\frac{2,5}{10}=0,25 [link]

2015. nov. 6. 09:40