Matek! Hogyan kell kifejezni?


[link]


a jobb alsó sarokban próbáltam meg..


Kaphatnék segítséget?


2015. nov. 4. 17:57
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

y = x^(1/2) * z^(1/3)


z^(1/3) = y / x^(1/2)


Emeljük mindkét oldalt a harmadik hatványra:


z = y^3 / x^(3/2)


A 3/2-ik hatvány úgy jött ki, hogy ha hatványt emelsz hatványra, akkor a kitevőket össze kell szorozni.

2015. nov. 4. 18:34
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Azzal vigyázz, hogy mindkét oldalt páros kitevőre emeled, mert hamis eredményt kaphatsz.


Pl. itt van ez: -2 = 2, nyilván nem igaz.

Mindkét oldalt négyzetre emeljük: 4 = 4

2015. nov. 4. 18:42
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
Most nézem jobban... ugyanaz, amit te írtál eredménynek ha elvégzed a gyökvonást.
2015. nov. 4. 18:47