Leellenőrizné a matek feladataim valaki? Ismeretleneket kell kifejezni.


ebben a feladatban : a-ra és b-re kell megfelelő valós szám [link]


és ebben a feladatban pedig az 'a' értékét kell meghatározni

[link]


Mindkettőt elkezdtem,viszont hiányoznak az utolsó lépések,hogyan kell tovább oldani ,hogy eredményre jussak?


A segítséget nagyon megköszönném!!


2015. febr. 25. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőben, ha jól látom, Gauss-elimináció van :)

Az utolsó mátrixban az alsó két sort cseréld fel:

b-4=0 ->b=4

4+b=7+a ->4+4=7+a ->8=7+a -> a=1

A másodikban:

a^2-9=a+3 (az egyenlet bal oldala nevezetes azonosság, (a-3)*(a+3))

(a-3)*(a+3)=a+3 //leosztasz a+3-mal

a-3=1

a=4

Szerintem így jó lesz :)

2015. febr. 26. 06:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2015. febr. 26. 09:12