ebben a feladatban : a-ra és b-re kell megfelelő valós szám [link]
és ebben a feladatban pedig az 'a' értékét kell meghatározni
Mindkettőt elkezdtem,viszont hiányoznak az utolsó lépések,hogyan kell tovább oldani ,hogy eredményre jussak?
A segítséget nagyon megköszönném!!
2015. febr. 25. 23:37
1/2 anonim válasza:
Az elsőben, ha jól látom, Gauss-elimináció van :)
Az utolsó mátrixban az alsó két sort cseréld fel:
b-4=0 ->b=4
4+b=7+a ->4+4=7+a ->8=7+a -> a=1
A másodikban:
a^2-9=a+3 (az egyenlet bal oldala nevezetes azonosság, (a-3)*(a+3))
(a-3)*(a+3)=a+3 //leosztasz a+3-mal
a-3=1
a=4
Szerintem így jó lesz :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2015. febr. 26. 09:12