Ebben a feladatban a szórást hogyan tudom kiszámítani?

[link]

2015. nov. 4. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.) A számtani átlag: (1+1+1+1+3+3+3+5+5+7) / 10 = 30 / 10 = 3

2.) Az elemek eltérései a számtani középtől: -2, -2, -2, -2, 0, 0, 0, 2, 2, 4.

3.) Az eltérések négyzetei: 4, 4, 4, 4, 0, 0, 0, 4, 4, 16

4.) a 3.) számtani átlaga: (4+4+4+4+0+0+0+4+4+16) / 10 = 40 / 10 = 4

5.) a 4.) négyzetgyöke: 2


A szórás: 2

2015. nov. 4. 15:42
 2/5 A kérdező kommentje:
2. lépést eltudnád magyarázni?
2015. nov. 4. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű képletbehelyettesítés az egész, nincs ezen mit magyarázni. Mégis hit vársz hogy részletezzük azt hogy ha 4 ből kivonsz 6-ot akkor minusz 2-őt kapsz.


Ez már bölcsöde komolyan mondom ami itt folyik. Ott a fv. tábla, ki kell nyitni, ha ehhez is lusta vagy, azon az isten se segít.

2015. nov. 4. 19:15
 4/5 A kérdező kommentje:
amíg ezt ide okádtad ennyi erővel le is lehetett volna írni...
2015. nov. 5. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Besz(a)rok komolyan mondom. Nem képes valaki két számot kivonni egymásból és én vagyok lepontozva?!

Elmentek hát a fenébe!

2015. nov. 6. 13:53