A fényről tanulunk, és ezt a házit kaptuk, de sajnos nem tudtuk sehogy kiszámítani a barátnőmmel. Valaki leírná részletesen?2010. márc. 17. 19:16
1/2 anonim válasza:
Én arra gondolok, hogy ha fényről tanultatok, akkor tudod, hogy a fény elektromágneses hullám, aminek a terjedési sebessége 300.000 km/s. A fény a naptól 8 perc alatt ér el a Földre (nem vagyok biztos benne, nézz utána). A 8 percet át váltod másodpercre(8*60=480) Onnantól meg egyszerű c=s/t, ami s-re rendezve s=c*t. Így a távolság 480*300.000=144.000.000 km. Remélem érthető, meg egyáltalán jó:D
2/2 anonim válasza:
Várj, amíg félhold lesz. Ekkor a Nap-Föld-Hold egy derékszögű háromszöget alkot. Mérd le a Nap és Hold szögét, és ha a Föld-Hold távolságot előzőleg tudjuk, kiszámítható a nap távolsága. Persze a Hold távolságát is háromszögeléssel ki tudjuk előzőleg számolni.