Mádásor kérdése:

Motoros az út első felében 90 km/h, a második felében 60 km/h sebességgel robogott. Mekkora volt az átlagsebessége? A. / v=75 km/h B. / v<60 km/h C. / v>75 km/h D. / v=72 km/h

Ebben a példában kéne segítség.
2015. okt. 26. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
(90+60)/2=75
2015. okt. 26. 18:55
 2/4 A kérdező kommentje:

már eszembe jutott, de rossz a válaszod.


Mivel az út s és ismeretlen ezért:


2s/(s/60+s/90)=72

2015. okt. 26. 19:04
 3/4 anonim válasza:

Szerintem meg a kérdés van rosszul feltéve.

Az út (s) akármekkora lehet. És ez nincs a kérdésben.

A kérdés az átlagsebességen van, ami 75 km/h.

2015. okt. 27. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Azert az erdekelne, hogy amit irtal:

2s/(s/60+s/90)=72

Ez miert 72 nalad, mert ha kiveszem az "s"-t amit nem tudom miert raktal bele, mert atlagsebesseget merunk, akkor a keplet ugyanaz mint az enyem, de a vegeredmeny kulombozik.

Zarojelben levok prioritast elveznek, tehat elobb azt kell elvegezni. Tehat 60+90=nalam 150 Ha ezt osztom kettovel nalam 75. Nallad miert 72?

2015. okt. 27. 23:11