Péter az egyik hétvégén 16 km-t kerékpározott. Egy másik alkalommal ugyanazt a távot 8 perccel gyorsabban tette meg, de ekkor az átlagsebessége 4 km\h-val több volt. Mekkora sebességgel kerékpározott az első alkalommal?


Fel kell írni másodfokú egyenletbe.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2015. szept. 7. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.) s=v*t

A v km/h-ban az idő h-ban:

v*t=16 (első útra)

(v+4)*(t-8/60)=16 (második útra)

Két egyenlet két ismeretlen a többi a tied

2015. szept. 7. 22:27
 2/3 anonim válasza:

1.) s=v*t

A v km/h-ban az idő h-ban:

v*t=16 (első útra)

(v+4)*(t-8/60)=16 (második útra)

Két egyenlet két ismeretlen a többi a tied

__________________________________________________________

Ezt lehetetlenség megoldani! Bazki! Voáááááááá! Hogy tudjátok ti ezeket?! :-D


H aaz eredményem jó akk nyugtázzátok légyszi. Fejben kiszorzom,összeadom kivonom. Meglátjuk megy e még. Otthagytam a középsulit. Elemit végeztem majdnem buktam ott is mindenből de talán ez még megy. 4-5 éve talán... Bővítem a munkanélküliek degenerált züllő lusta rétegét! Csövi! XD

Az egyenleted nem veszem figyelembe mert csávó vagyok. De kétszer átfutottam. Nem bírtam megállni olyan szépen leírtad. És kuva logikus is. Csak ilyen szépen nem tudtam volna leírni.

Szófosásom van. Tisztára izgulok,hogy tudok e teljesíteni,és kiszámolom e helyesen. Szánalmas vagyok mi?! Nembaj. Úgy is anonym oldal. Itt könnyebben lehet őszintének leni akk is ha senkit sem érdekel az életutam. :-DDDDDD

Na go.


Hurrá! Két perc után rájöttem ég képlettel sem sikerül. :-D

hajrá sulis fickó! Tanulj! Nem vitás ezt elemiben fejből rávágtam volna vicc nélkül. Ide vezetett a netbu.i züllő életmódom. Már nem sokáig viccees,de amíg lehet örülök. Csövi! :-DDDD

2015. szept. 7. 23:04
 3/3 Bugya Péter ***** válasza:

(v+4)*(t-8/60)=16

16+4t-128/60t-32/60

4t-128/60t=8/15

240t^2-128=480t/15

3600t^2-1920-480t=0

15t^2-2t-8=0

2+-22/4=6 és -5

2015. szept. 8. 12:06