Ez csúszsási surlódási erő?


Súrlódásmentes talajon lévő kiskocsit 57 N erővel húzunk. A kiskocsi tömege 8800 g, a rajta ülő gyerek tömege 41,6 kg. Mekkora nagyságú vízszintes irányú erővel hat a kiskocsi a gyerekre?


2. Ennél a feladatnál:Két óvodás összeveszett egy játékon. Az egyikük 49 N erővel húzza balra, másikuk 55 N erővel jobbra. Mindkét erő vízszintes irányú, a pozitív irányt jobbra mutatónak tekintjük. A játék tömege 8400 g. Mekkora a játék gyorsulása az irányt is jelezve? ---úgy kell kiszámolni,hogy a nagyobb erőből kivonom a kisebbet,és abbólszámolok egy gyorsulás:?



2015. okt. 22. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél gödrdülési lenne, ha lenne, de most nnics.

A 2.-nál csuszasi lenne, de itt sincs.


1.nél F=m*a és m=kocsi+gyerek -> F(gyerek)= m(gyerek)*a


2. jaja a 2 erő különbsége fogja gyorsitani a játékot.

2015. okt. 22. 20:08
 2/2 A kérdező kommentje:
55-(-49) = 55+49? ugye így kellene? a grammot kg-ba kell átváltani?
2015. okt. 23. 19:06