Julien Király kérdése:

Egy henger átmérője 20 cm, térfogata 4l-er . Mekkora a magassága?

Kérlek a számítás folyamatát is !!!!!!

2015. okt. 19. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

d=20cm=2dm;=> r=1dm

V=4l=4dm^3;

Henger térfogat: alapterület*magasság

kör terület: r^2*π= π;

4=π*magasság

magasság=1,27 dm

2015. okt. 19. 18:00
 2/3 Silber ***** válasza:

Henger térfogata:

V=r^2*pi*h, ahol:

V - a henger térfogata

r - az alapkör sugara

pi - állandó, 3,14

h - a henger magassága


Mivel tudjuk, hogy a sugár az átmérő fele (r=d/2), így behelyettesíthetjük a fentebbi egyenletbe:

V=(d/2)^2*pi*h


Kirendezzük h-ra:

h=4*V/(d^2*pi)


Mértékegységekre figyelni.

2015. okt. 19. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!!!
2015. okt. 20. 16:17