Kérlek a számítás folyamatát is !!!!!!2015. okt. 19. 17:39
1/3 anonim válasza:
d=20cm=2dm;=> r=1dm
V=4l=4dm^3;
Henger térfogat: alapterület*magasság
kör terület: r^2*π= π;
4=π*magasság
magasság=1,27 dm
2/3 Silber válasza:
Henger térfogata:
V=r^2*pi*h, ahol:
V - a henger térfogata
r - az alapkör sugara
pi - állandó, 3,14
h - a henger magassága
Mivel tudjuk, hogy a sugár az átmérő fele (r=d/2), így behelyettesíthetjük a fentebbi egyenletbe:
V=(d/2)^2*pi*h
Kirendezzük h-ra:
h=4*V/(d^2*pi)
Mértékegységekre figyelni.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!!!
2015. okt. 20. 16:17