Egyenes körhenger kiterített palástja egy négyzet, melynek átlója 10 cm. mekkora a henger térfogata ?
nos nekem V=57.63 köb centi
a megoldás szerint V=28.13 köb centi
valaki levezetné az egyenletet mert nem tudom hogy hol rontottam el
előre is köszi
2014. dec. 3. 21:29
1/2 HSz76 válasza:
Ha átló 10 cm, akkor oldalai gyök50, azaz 7,071. (Pitagorasz tételből)
Ez a kör kerülete is.
2rPi=7,07
1,126 a kör sugara.
Területe=r*r*Pi=3,98.
Térfogat=terület*magasság
3,98*7,07=28,149
2/2 A kérdező kommentje:
áhh jól van elnéztem a függvény táblázatban :( mert a felszinét számoltam a térfogata néven azért köszi szépen :D megy a zöld
2014. dec. 3. 21:48