Egyenes körhenger kiterített palástja egy négyzet, melynek átlója 10 cm. mekkora a henger térfogata ?

nos nekem V=57.63 köb centi

a megoldás szerint V=28.13 köb centi

valaki levezetné az egyenletet mert nem tudom hogy hol rontottam el

előre is köszi



2014. dec. 3. 21:29
 1/2 HSz76 ***** válasza:

Ha átló 10 cm, akkor oldalai gyök50, azaz 7,071. (Pitagorasz tételből)

Ez a kör kerülete is.

2rPi=7,07

1,126 a kör sugara.

Területe=r*r*Pi=3,98.

Térfogat=terület*magasság

3,98*7,07=28,149

2014. dec. 3. 21:40
 2/2 A kérdező kommentje:
áhh jól van elnéztem a függvény táblázatban :( mert a felszinét számoltam a térfogata néven azért köszi szépen :D megy a zöld
2014. dec. 3. 21:48