Adott egy 2 collos cső hossza 5 méter. A kérdésem az lenne hogy 2mm-es falvastagság mellett hány liter folyadékkal lehet feltölteni.2014. okt. 16. 08:45
1/1 anonim válasza:
2,0000 coll =50,8 mm
alapterülete:
50,8 - (2+2) = 46,8 mm
magasság (ez érdekes kérdés, mert ha "feltölteni kell, akkor egyik oldalán fenekelve van a cső a 2 mm vastag lemezzel, tehát az 5 méterből le kellene vonni 2 millimétert ... de nem vonunk le, mert a szövegben nem írja, hogy "tartály")
5000 mmm
henger térfogata:
r^2 * PI * h
(r=sugár
PI= 3,14 (számológéppel több)
h= magasság)
tehát:
23,4*23,4*3,14*5000= ? mm^3 (vagyis köbmilliméter)
1 liter = 100*100*100 mm^3 = ? mm^3
a számításokat végezd el