Henger térfogat számítás. Adott egy 2 collos cső hossza 5 méter. Mekkora a térfogata?

Adott egy 2 collos cső hossza 5 méter. A kérdésem az lenne hogy 2mm-es falvastagság mellett hány liter folyadékkal lehet feltölteni.

2014. okt. 16. 08:45
 1/1 anonim ***** válasza:

2,0000 coll =50,8 mm


alapterülete:


50,8 - (2+2) = 46,8 mm


magasság (ez érdekes kérdés, mert ha "feltölteni kell, akkor egyik oldalán fenekelve van a cső a 2 mm vastag lemezzel, tehát az 5 méterből le kellene vonni 2 millimétert ... de nem vonunk le, mert a szövegben nem írja, hogy "tartály")


5000 mmm


henger térfogata:

r^2 * PI * h

(r=sugár

PI= 3,14 (számológéppel több)

h= magasság)


tehát:

23,4*23,4*3,14*5000= ? mm^3 (vagyis köbmilliméter)


1 liter = 100*100*100 mm^3 = ? mm^3


a számításokat végezd el

2014. okt. 16. 09:26