Köszi

2015. okt. 18. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
csonkakúp képletét nézd ki a függvénytáblából, arra figyelj, hogy a sugár ebben az esetben a trapéz alapjainak a fele lesz, onnantól meg csak behelyettesítés az egész :) ha nem megy még igy se akkor levezetem neked.
2015. okt. 18. 16:50
 2/3 anonim ***** válasza:

A trapéz szimmetriatengelye ilyen esetben pont az alaplapok felezőpontjában fut.

Ezért:

A csonkakúp alsó körlapját a 18cm-es "trapáz oldal" fogja alkotni, ebből tudjuk hogy az alsó körlap sugara 9 cm lesz.Ez legyen R.

A felső körlappal ugyanez a helyzet, ott viszont 6cm lesz a körlap sugara. Ez legyen r.

A trapéz magassága megegyezik a csonkakúp magasságával.

Az alkotó hossza könnyen megkapható egy pitagorasz tétellel, amit még a trapézból kaphatunk meg (konkrétan a trapéz szárai az alkotók, jelöljük ez a-val): 3^2+5^2=a^2; a=√34 (gyök34)

Ezek után már csak behelyettesítés:

A=R^2*π+r^2π+aπ(r+R) ezt kiszámolva nekem A=642,34 cm^2

V=(m*π*(R^2+Rr+r^2))/3 ami nálam V=895,35 cm^3

Remélem így már minden érthethő :)

2015. okt. 18. 18:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. okt. 18. 18:29