Hogyan oldanátok meg a következő szövegest?


Egy általános iskola hatodik évfolyamán 92 diák tanul az A,B,C,D osztályokban. A 6.D és a 6.C osztályban összesen 47-en járnak, a 6.C és 6.B osztályba 43-an.

A 6.A osztályban az évfolyam negyede tanul.

Hányan tanulnak a odik évfolyam egyes osztályaiban?


Ugye a 6.A-ba 92:4=23 diák van. De a többit nem sikerült még kisakkozni.

Valaki esetleg tudna segíteni, ha leírná a megoldást?


2015. okt. 18. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Jeloljuk:a=6,A osztaly tanuloinak szama;b=6B-//-;c=6C-//-;d=6D-//-.Illetve d+c=47;es c+b=43.Ha ez megvan,kiszamoljuk a a-t amit mar meg is tettel.A kovetkezokben felirjuk a b+c+d=92-a,innen pedik a b+c+d=69;behelyettesive a b+c-t ezt kapjuk:43+d=69,innen a d=69-43=26.Innen mar egyszeru:d+c=47 tehat c=47-26=11,c=b pedig =43 vagyis b=43-11=32.

Remelem jol szamoltam...es segitsegedre voltam

2015. okt. 18. 15:54
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nagy segítség volt! :)

2015. okt. 20. 19:54