Egy apa 40 éves, a lánya 13. hány évvel ezelőtt volt az apa életkora a lánya életkorának a négyszerese???
2010. márc. 16. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

40-x=4(13-x)

x=eltelt évek


Hajrá. Nem mellesleg ez nagyon minimális szövegértés, mi lesz így veled később? :S

2010. márc. 16. 18:06
 2/4 A kérdező kommentje:
hát nem tudom..:( de köszii:)
2010. márc. 16. 18:13
 3/4 A kérdező kommentje:

És ezt a feladatot ki tudjaa? segitsetek..

Két természetes szám különbsge 77. A nagyobbikat elosztjuk a kissebikkel , a hányados 2, a maradék 25. Melyik ez a két szám?

2010. márc. 16. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, ez csak 2 ismeretlenessel megy, de ha 8-as vagy, akkor mennie kell.


x-y=77

x-2y=25


az első egyenletből kifejezzük mondjuk az x-et, vagyis x=77+y

és ezt behelyettesítjük a 2. egyenlet x-e helyébe. Így csak egyismeretelens egyenletünk lesz

(y+77)-2y=25

77-y=25

y=52


visszahelyettesítjük ebbe: x=x+77 azaz 52+77=129


Ennyi!

2010. márc. 17. 08:55