Hogyan kell megoldani ezt a matematika feladatot (8. dik osztályos módszerrel)?

Két könyvtárban összesen 23400 könyv van.Ha az elsőből a másodikba 1800 könyvet átvisznek, az első könyvtárban kétszer kevesebb könyv marad,mint a másodikban. Hány könyv volt kezdetben a két könyvtárban külön-külön???
2010. márc. 16. 15:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Az eredméyn megvan hátul a könyvben ha az segit vmit:

9600 és 13800

2010. márc. 16. 15:55
 2/5 anonim ***** válasza:

x+y=23400

2*(x-1800)=y+1800


Az egyik egyenletből (mondjuk 2.-ből)kifejezed mondjuk az y-t.

2x-3600=y+1800

2x=y+5400

2x-5400=y

ezt visszahelyettesíted az elsőbe, hogy csak 1 ismeretlened legyen:


x+(2x-5400)=23400

3x-5400=23400

3x=28800

x=9600


visszahelyettesítve y=2*x-5400=2*9600-5400=13800


Üdv!

2010. márc. 16. 16:17
 3/5 anonim válasza:

Kétismeretlenes nincs 8.-ban!!!


Megoldás:

I. könyvtárban: x

II. könyvtárban: 23400-x


A többi az előzővel megegyezik:

2(x-1800) = 23400-x+1800

x=9600 -> I. könyvtárban -> II. könyvtárban: 23400-9600=13800

2010. márc. 16. 16:40
 4/5 A kérdező kommentje:

16:40-de igen is van kétismeretlenes ! nemrég vettük fel..én már csak tudm

az elsőnek naon naon köszíí:)

2010. márc. 16. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első vagyok. Gyanítottam, hogy kétismeretlenes lesz, és gyakorlásként adták fel a feladatot.

Örülök, hogy segíthettem.


Üdv!

2010. márc. 17. 08:10