Egy 15 mm élű fa dobókockát vízbe ejtünk. Milyen magasan áll ki a vízből?


A fa sűrűsége 650 kg/m3

Fontos lenne, és jó lenne ha valaki értelmesen el tudná magyarázni, hogy hogyan is kell megcsinálni. Előre is köszönöm.:)


2015. okt. 13. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: a dobókocka ugye úgy dobókocka, hogy le vannak kerekítve a sarkai? Tehát az alakzat egy kocka, és az élközéppontjaihoz írt gömb közös része?
2015. okt. 13. 17:43
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem írják, hogy az élei kerekítettek lennének.
2015. okt. 13. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Érthetőbben. Olyan alakú, mint ezek:

[link]

vagy olyan, mint ez

[link]

?

2015. okt. 13. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:

> „Nem írják, hogy az élei kerekítettek lennének.”

De azt igen, hogy dobókocka, és a dobókockának, miután eldobtuk, egy darabig illik tudni gurulni. A sima kockával szemben ilyen elvárás nincs.

2015. okt. 13. 17:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából ennyit írt a feladat, nem tudom, hogy milyen az éle, hogy kerekített e vagy nem.
2015. okt. 13. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
A feladat szempontjából nem fontos lekerekítettnek lennie. Ezzel fölösleges nehezíteni a feladatot.
2015. okt. 13. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Jelöljük:

-a kocka élét a-val

-a sűrűséget p-vel (testét p(t), folyadékét p(f))


Illetve állapítsuk meg, hogy a kocka, h magasságig merül a vízbe, míg (a-h) magasságig létszik ki a vízből



illetve tudjuk, hogy lebeg így F(n) F(e) [felhajtóerő egyenlő nehézségivel]



felírjuk az egyenletet miszerint



(a-h)·p(t)·g = h·a·p(f)·g


g-vel egyszerűsítünk, átrendezünk


a^2 = h·a + h·a·[p(f)/p(t)]


osztunk a-val és innen már kibírod számolni a vízbe merülő részét a 2 sűrűséggel és a kocka élének hosszával


a = h + h·[p(f)/p(t)]


,ha valami nem világos írj privátot lefényképezem hátha kézírásban érthetőbb

2015. okt. 13. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Számértékileg 5,909 mm része van vízben


százalékra pontosan egyszerűbb megadni.


1000/650·h + ·h = a


65/165·a = h (vagyis a 39,3939..%-a)

2015. okt. 13. 19:15
 9/11 anonim ***** válasza:

> „A feladat szempontjából nem fontos lekerekítettnek lennie. Ezzel fölösleges nehezíteni a feladatot.”

Ha csak annyi feladatot szeretnél, hogy szorozzunk össze három számot, mint általános második osztályában kellett, akkor oké. Csak ez a kérdés alapból a Tudományok kategóriába került, ahol lehet, hogy valami szellemi tevékenységet is el lehet várni. (Nem sokat, mert ugye van más dolga is az embernek, de azért valamit…)

2015. okt. 14. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:
A térfogat meghatározása, nem a feladat nehézsége, az, hogy milyen szinten tanulsz matematikát és, hogy a térfogatot kettős integrállal adod meg vagy csak egy egyszerű négyzetre emeléssel, semmin sem változtat azon, hogy hogyan fog kinézni a képleted.
2015. okt. 14. 22:46
1 2