Valaki tud ezekben segíteni? FIZIKA


[link]


Tehát itt van két fizika példa amit meg kéne csinálnom de több problémám is akadt vele, először is az első feladat hiányosnak tűnik nekem mivel jó lenne tudni milyen magas az emberünk. A második feladatban pedig nem találom az összefüggést. Sajna nem vagyok olyan jó fizikából de jó lenne tudni az ilyen alapokat igy nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni

Előre is köszönöm!



2015. okt. 7. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél mindegy, milyen magas a munkás. Csak az az 1m függőleges távolság számít, ami a kezdő- és a végállapot között van.


Számolással:

m = 27 kg

g = 10 m/s^2


Legyen x méter magas a munkás.

A felemeléséhez ennyi munka kell: Wf = m * g * x

Az 1 méter magas kiskocsira való leengedéskor ennyi munkát végzünk: Wl = m * g * (1m - x)


Adjuk össze őket:

Wf + Wl = m * g * x + m * g * (1m - x) = m * g * (x + 1m - x) = m * g * (1m)


Ez pedig pontosan ugyanannyi, mintha a földről felemelné 1 méter magasra.


-----------------------


A második feladatnál az energiamegmaradás törvényét kell alkalmazni:

befektetett munka = helyzeti energia + mozgási energia


m = 12 kg

h = 10 m

g = 10 m/s^2


Wb = 1300 J

Wh = m * g * h ?

Wm = ?


Wb = Wh + Wm

Wm = Wb - Wh = ?

2015. okt. 8. 08:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, világos :)
2015. okt. 9. 00:19