Részecskék darabszáma : N=10 a 6-on.
Moláris tömeg 23g/mol
Mennyi az anyagmennyiség?
2015. okt. 6. 16:21
1/2 anonim válasza:
Ismerjük a képletet NA=N/n. Ugyebár az NA az mindig állandó, értéke: 6 * 10^23. Így van egy egyismeretlenes egyenletünk. Ebből --> n= N/NA --> n= 10^6/6*10^23= 1,66*10^-18.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. okt. 7. 19:09