Arra már rájöttem, hogy a hélium a keresett nemesgáz, de nem tudok továbbjutni.
Segítsetek, légyszíves :D
2015. ápr. 28. 22:47
1/1 Silber válasza:
Térfogat és tömeg alapján ismeretes a gáz sűrűsége, amely arányos az átlagos moláris tömeggel:
Rho=p*M/(R*T)
M=Rho*R*T/p
Kétkomponensű elegyre felírható:
M=x*M(H2S)+(1-x)*M(G)
Ha ezt kirendezed x-re, akkor megkapod a kénhidrogén tömegtörtjét. Innentől szabad az út a tömeg- és anyagmennyiségszázalék kiszámításához.