A téli vásár alkalmával egy csalad 2 fele ingbol 8,db ot vasarolt.Az 1 ik fajtabol 40% os a masikbol 28%os volt az arkedvezmeny.Az utobbibol egy ingert 2592ft ot a masikbool 2040ft ot ,osszesen 19080 ft ot fizettek.Mennyit takaritott meg a csalad azzal ha a teli vasarkor vette meg az ingeket?2015. okt. 6. 15:55
1/4 A kérdező kommentje:
Le is kene vezetni hogy hogy lett megoldva.Elore is kosz
2015. okt. 6. 15:59
2/4 anonim válasza:
x*2592 + (8-x)*2040 = 19080
2592*x + 16320 - 2040*x = 19080
552*x = 2760
x = 5db
Ennyit vett a drágábból, 3-at az olcsóbból.
Amennyit spórolt:
[5*(2592/0.72) + 3*(2040/0.6)]-19080
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon koszonom.Ment a zold pacsi
2015. okt. 6. 18:50