A téli vásár alkalmával egy csalad 2 fele ingbol 8,db ot vasarolt.Az 1 ik fajtabol 40% os a masikbol 28%os volt az arkedvezmeny.Az utobbibol egy ingert 2592ft ot a masikbool 2040ft ot ,osszesen 19080 ft ot fizettek.Mennyit takaritott meg a csalad azzal ha a teli vasarkor vette meg az ingeket?

2015. okt. 6. 15:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Le is kene vezetni hogy hogy lett megoldva.Elore is kosz
2015. okt. 6. 15:59
 2/4 anonim ***** válasza:

x*2592 + (8-x)*2040 = 19080

2592*x + 16320 - 2040*x = 19080

552*x = 2760

x = 5db

Ennyit vett a drágábból, 3-at az olcsóbból.


Amennyit spórolt:

[5*(2592/0.72) + 3*(2040/0.6)]-19080

2015. okt. 6. 18:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon koszonom.Ment a zold pacsi
2015. okt. 6. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Érted is?
2015. okt. 6. 19:19