Kilencedikes fizika segítség?


Az egyenletesen változó mozgás sebességének kiszámításána okoz számomra egy kis problémát,mert nem tudom,mikor melyik képletet használjam,hiszen van

s=1/2 *a*tnégyzet,valamint s=v0*t+1/2*a*tnégyzet

Melyiket,milyen szövegkörnyezetben kell alkalmazni?Legyen kedves valaki megmagyarázni nekem ezt!;)


2015. okt. 5. 16:50
 1/1 2xSü ***** válasza:

Ha megnézed, a két képlet ugyanaz, csak az egyik tartalmaz egy v_0 * t tagot. Ez azt jelenti, hogy amennyiben kezdősebessége van az adott testnek, akkor ezt a képletet kell használni. Ha a kezdősebesség nulla, akkor is használhatod ezt a képletet, csak akkor a v_0*t = 0*t = 0-ra fog adódni, és akkor kapod meg a másik képletet s = 1/2 * a * t^2.


Némi jó tanács: az alsó és felső index szövegben való jelölésére van egy elterjedt forma. Az alsó index _ jellel, a felső index ^ jellel kötődik. Tehát a v₀-t célszerű így írni: v_0. A t²-et meg célszerű így írni: t^2. Ha az indexben összetett kifejezés van, akkor használj zárójelet:

xⁿ⁺⁶ = x^(n+6)

x₁,₂ = x_(1,2)

2015. okt. 5. 16:57