Egy gépkocsi a céljához vezető úton 40km/h állandó sebességgel halad.(az első felén) mekkora volt a sebessége az út másik felén, ha az egész utat 50km/h átlagsebességgel tette meg?2012. okt. 16. 20:49
1/9 anonim válasza:
Gyerekek értsétek már meg, hogy mi komoly kvantumfizikusok vagyunk, időgéppel meg Istennel foglalkozunk. A hf feladatokat tegyétek fel a közoktatás & tanfolyamok kategóriába.
2/9 A kérdező kommentje:
ha már láttad a kérdést segítenél? kérlek
nagyon fontos lenne
2012. okt. 16. 20:55
3/9 anonim válasza:
Haználd az átlegsebesség defíniciót, és képletbeírás.
4/9 anonim válasza:
Be kell helyettesíteni semmi komplikált dolog.
5/9 A kérdező kommentje:
de nekem nem megy :S miből indulok ki? semmilyen definíciót nem tanultunk. a tanár ír a táblára mi meg másoljuk. kérdezni nem lehet, mert leordít.
2012. okt. 16. 21:15
6/9 anonim válasza:
mondjuk most már tényleg ott a google:D csak be kéne másolni h "átlegsebesség defínició"
7/9 bongolo válasza:
v = s/t
ebből:
t = s/v
A teljes út legyen s. Nem tudjuk, mennyi, de nem baj, ki fog esni.
Az első felét ennyi idő alatt tette meg:
t₁ = (s/2)/40 = s/80
A második felét:
t₂ = (s/2)/v₂ = s/(2·v₂)
Az átlagsebessége:
v_átl = s/(t₁+t₂)
t₁ + t₂ = s/80 + s/(2v₂) = s·(1/80 + 1/(2v₂))
50 = s/(s·(1/80 + 1/(2v₂))
50 = 1/(1/80 + 1/(2v₂))
Innen már meg tudod oldani gondolom...
9/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2012. okt. 23. 11:07