FIZIKA FELADAT! Valaki segítene légyszi'? Holnapra kell. Egyszerű kilencedikes anyag.

Egy gépkocsi a céljához vezető úton 40km/h állandó sebességgel halad.(az első felén) mekkora volt a sebessége az út másik felén, ha az egész utat 50km/h átlagsebességgel tette meg?

2012. okt. 16. 20:49
 1/9 anonim válasza:
100%
Gyerekek értsétek már meg, hogy mi komoly kvantumfizikusok vagyunk, időgéppel meg Istennel foglalkozunk. A hf feladatokat tegyétek fel a közoktatás & tanfolyamok kategóriába.
2012. okt. 16. 20:53
 2/9 A kérdező kommentje:

ha már láttad a kérdést segítenél? kérlek

nagyon fontos lenne

2012. okt. 16. 20:55
 3/9 anonim válasza:
Haználd az átlegsebesség defíniciót, és képletbeírás.
2012. okt. 16. 21:11
 4/9 anonim válasza:
Be kell helyettesíteni semmi komplikált dolog.
2012. okt. 16. 21:11
 5/9 A kérdező kommentje:
de nekem nem megy :S miből indulok ki? semmilyen definíciót nem tanultunk. a tanár ír a táblára mi meg másoljuk. kérdezni nem lehet, mert leordít.
2012. okt. 16. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:
mondjuk most már tényleg ott a google:D csak be kéne másolni h "átlegsebesség defínició"
2012. okt. 16. 21:39
 7/9 bongolo ***** válasza:
100%

v = s/t

ebből:

t = s/v


A teljes út legyen s. Nem tudjuk, mennyi, de nem baj, ki fog esni.


Az első felét ennyi idő alatt tette meg:

t₁ = (s/2)/40 = s/80


A második felét:

t₂ = (s/2)/v₂ = s/(2·v₂)


Az átlagsebessége:

v_átl = s/(t₁+t₂)


t₁ + t₂ = s/80 + s/(2v₂) = s·(1/80 + 1/(2v₂))


50 = s/(s·(1/80 + 1/(2v₂))

50 = 1/(1/80 + 1/(2v₂))


Innen már meg tudod oldani gondolom...

2012. okt. 16. 22:37
 8/9 anonim ***** válasza:

50=2/(1/40+1/x)

x=200/3

2012. okt. 16. 22:38
 9/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2012. okt. 23. 11:07