Egy derékszögű háromszög befogóinak hossza centiméterben mérve egész szám, és a befogók négyzetének összege 25 cm2. Hány centiméter a háromszögbe írható kör sugara?

2015. okt. 4. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a befogók négyzetének összege 25, akkor a két befogó szükségképpen 3 és 4 cm, az átfogó pedig ugye Pitagorasz tétel alapján 5 cm.

A háromszög területe: 3*4/2=6


A köréírt kör sugara: (abc)/(4T)=(3*4*5)/(4*6)=2,5 cm

2015. okt. 4. 19:28
 2/3 A kérdező kommentje:

A 0,5

B 0,8

C 1

D 1,5

E 2

Ezek a lehetséges válaszok...

2015. okt. 4. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj, tényleg, most látom hogy félreolvastam a feladatot, mert nem a köré írható körről hanem a beírható körről van szó.


Helyesen:


Ha a befogók négyzetének összege 25, akkor a két befogó szükségképpen 3 és 4 cm, az átfogó pedig ugye Pitagorasz tétel alapján 5 cm.

A háromszög területe: 3*4/2=6


beírt kör sugara: 2T(a+b+c)=2*6/(3+4+5)=12/12=1 cm

2015. okt. 4. 20:18