Létezik olyan függvény, amelyikre igaz, hogy F (ax) =aF (x) teljesül, de nem igaz, hogy F (x+y) =F (x) +F (y)?

2015. szept. 29. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a-ra, x-re és y-ra milyen megkötéseket teszünk.


Ha semmilyet, akkor legyen

y := x

a := 2


F(ax) = F(2*x) = F(x + x) = 2 * F(x) = F(x) + F(x)


Amiből látszik, hogy nincs ebben az esetben.



De ha x != y, akkor már szerintem lesz olyan függvény... (de csak megérzés)

2015. szept. 29. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazolható, hogy ilyen függvény nem létezik, az analitikus függvények terében.
2015. szept. 29. 21:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet az első fokon homogén függvényekkel?
2015. szept. 30. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem ez utóbbi kérdésfeltevés miértjét, hisz ugyanaz, mint a főkérdés...
2015. szept. 30. 22:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, az összes olyan megoldás
2015. okt. 2. 19:15