2015. szept. 29. 10:04
1/5 anonim válasza:
Szerintem attól függ, hogy a-ra, x-re és y-ra milyen megkötéseket teszünk.
Ha semmilyet, akkor legyen
y := x
a := 2
F(ax) = F(2*x) = F(x + x) = 2 * F(x) = F(x) + F(x)
Amiből látszik, hogy nincs ebben az esetben.
De ha x != y, akkor már szerintem lesz olyan függvény... (de csak megérzés)
2/5 anonim válasza:
Igazolható, hogy ilyen függvény nem létezik, az analitikus függvények terében.
3/5 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet az első fokon homogén függvényekkel?
2015. szept. 30. 20:10
4/5 anonim válasza:
Nem értem ez utóbbi kérdésfeltevés miértjét, hisz ugyanaz, mint a főkérdés...
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, az összes olyan megoldás
2015. okt. 2. 19:15