F a valós számok halmazán értelmezett függvény. Tudjuk, hogy tetszőleges a és b esetén teljesül, hogy f (a) −f (b) =f (a*b). Mennyi f (2015) értéke?


2015. ápr. 4. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha behelyettesíted a=b=0-val, akkor azt kapod, hogy f(0)-f(0)=f(0), tehát f(0)=0.

Ha megcsinálod ugyanezt a=0, b=2015-tel, akkor f(0)-f(2015)=f(0*2015)=f(0)

0-f(2015)=0

f(2015)=0

2015. ápr. 4. 15:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2015. ápr. 4. 17:56