[link]

2015. ápr. 2. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

mi oldjuk meg a szorgalmidat?? pfff.....

mennyit fizetsz érte?

2015. ápr. 2. 19:18
 2/10 A kérdező kommentje:
Semennyit. Az oldal segitsegnyujtas szempontjabol uzemel.
2015. ápr. 2. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:

mindet meg kell oldanod mi?

már nagyon rég tanultam ezeket, de pár dologra emlékszek.

pl a másodiknál azt a 9est átalakítod 3-ra, így les zegy ilyened, hogy 3^(2*gyök(x))=3^(x-3). ekkor valamilyen szabály miatt amik a kitevőben vannak elég velük számolni, így ilyet kapsz, hogy 2*gyök(x)=x-3 ezt négyzetre emeled, rendezed és megvan egy másodfokú függvényed.

2015. ápr. 2. 20:08
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos meg :/

Koszonom ,hogy segitesz :))))

2015. ápr. 2. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
az a gond amúgy, hogy amikor ilyenek vannak, ahol nem az alap van hozzáadva a számhoz, ezek nemigen tudom már
2015. ápr. 2. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy-két feladatban segíthetünk. (de ennyiben?)

[link]

2015. ápr. 2. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, még egy:

[link]

Értesz ezekből valamit?

2015. ápr. 2. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elsőbe vezess be egy paramétert, legyen 3^x = a.

Behelyettesítve már csak egy másodfokú egyenlettel kell dolgoznod.

2015. ápr. 2. 22:00
 9/10 Tom Benko ***** válasza:

@Kérdező: Az oldal segítségnyújtás céljából üzemel, nem azért, hogy megcsináljuk azt, amihez te lusta vagy.

Segítek:

1; Egy ügyes behelyettesítéssel másodfokú egyenleted lesz.

2; A hármas alapú logaritmus sokat segít.

3; Ugyanaz, csak öttel.

4; Ugyanaz, csak megint hárommal.

5; a) Rendezd az egyenletet, és vezess be új ismeretlent. b) Mindkét oldalon kiemelhető az ismeretlent tartalmazó tényező c) Csak egy ügyes behelyettesítés d) Szintén

6; Ezek is hasonlóak.

7; Veszel egy csomó leolvasható pontot, és görbét illesztesz rájuk. A többi meg leolvasható.

2015. ápr. 3. 09:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Igy mar nagyjabol atlatom :)
2015. ápr. 10. 06:50