Másodfokú függvény vizsgálata: melyik igaz a felsorolt állítások közül? Segítene valaki?


Katt ide:

[link]



2015. ápr. 2. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
érinti az x tengelyt.
2015. ápr. 2. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akkor érintené ha az lenne hogy b^2/4a^2?

Nem okoskodom de igazából nem tudom hogy melyik lenne biztosan igaz rá.

2015. ápr. 2. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
az a (b^2)/(4a ) árulkodó jel. am a lényeg a diszkriminánsa 0, így 2 azonos gyök lesz, vagyis 1 helyen fogja érinteni az x tengelyt
2015. ápr. 2. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:

igazad van bingó!

Küldöm a virtuális sört!

2015. ápr. 2. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Fel kell írni rá a megoldóképletet:


x[1]=(-b+gyök(b^2-4*a*(b^2/4a)))/(2a)=


=(-b+gyök(0))/(2a)=-b/(2a)


x[2]-re értelemszerűen ugyanezt kapjuk. Ez azt jelenti, hogy a polinomnak 1 gyöke vagy, vagyis minden esetben érinteni fogja az x-tengelyt.


Az összes többi állításra elég csak ellenpéldát találni:


1: x^2, de ha a (0;0) pont mindegyik negyedhez tartozik, akkor x^2+4x+4

2: -x^2

3: x^2

5: -x^2.

2015. ápr. 2. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy másik megközelítés:

[link]

2015. ápr. 2. 20:01