Egy egyenes mentén rezgő test v (t) függvénye v (t) =cos (t) ; számítsd ki, hogy mekkora utat tesz meg a test a[0;π/2] intervallumon. Mi az a π/2 ha egyszer idő függvénye van ott?

Még oda írtuk,hogy Tudjuk,hogy a v(t) grafikon alatti terület mérőszáma egyenlő a megtett úttal.....integrál számítással kiszámoltuk....és a háziban meg normális konstans számok voltak, nem ilyen radiánok...ez miért van? elmagyaráznátok?

2015. szept. 27. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A π/2-vel semmi gond nincs, ugyanúgy egy szám. Azért érdekes szám, mert a koszinuszának értéke pontosan 0.

π/2 = 1,5708

(Kerekített!)


Tényleg nincs vele gond. :)


Tehát van egy v(t) = cos(t) függvényünk.

Ennek a grafikonja érdekel minket a [0; π/2] intervallumon.

Pontosabban az alatta lévő síkidom területe érdekel minket.


Erre jó az integrálszámítás:

Legyen V(t) a v(t) egy primitív függvénye:

V(t) = sin(t), mert sin'(t) = cos(t)


Használjuk a Newton–Leibniz-tételt:

I = sin(π/2) - sin(0) = 1 - 0 = 1

ahol I a v(t) függvény határozott integrálja 0 és π/2 között.

2015. szept. 28. 12:49
 2/4 A kérdező kommentje:

de én azt nem értem,h ez egy v(t) függvény....és a t=idő...arra nem mondom azt,hogy t=pí/2 vagy ilyesmi

...arra ilyen konstans számoakt írunk me egy mértékegységet...de nem ilyen radiánt....legalábbis eddig ezt hittem.......vki megkérdezi: Mennyi az idő? Válasz:pí/12.....xd.....nekem ez olyan furán hangzik

2015. szept. 28. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"arra ilyen konstans számoakt írunk"


a π/2 pont ugyanolyan konstans mint mondjuk az 5 ;) csak az egyik irracionális. meg miért ne létezhetne π/2 másodperc? azért ennyit adtak meg, hogy szép eredmény jöjjön ki

2015. szept. 28. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan méltatlan a kérdező, ha a szám mellé nem kapott mértékegységet. Ha lusta is egy feladat megalkotója, annyit akkor is illik hozzátennie, hogy mindent SI alapegységben értünk.
2015. szept. 29. 00:03