A következő a feladat: Számítsd ki az ismeretlent! 2 az x-ediken = 4 a másodikon. Hogy kell megoldani?

Ebből írunk holnap, nagyon fontos!!

2015. szept. 27. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

2^x = 2^4


Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt


x=4


Ellenőrzés: 2^4=16, 4^2=16, hurrá.


Nem egy agysebészet...

2015. szept. 27. 14:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a 2 van a negyediken,vagy a 4 van a másodikon? :D
2015. szept. 27. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:

2^x = 4^2


2^x = (2^2)^2


2^x = 2^(2*2)


2^x = 2^4


Az exp. függvény szigorú monotonitása miatt:


x=4

2015. szept. 27. 16:34
 4/6 anonim ***** válasza:
De, ennél a hatványnál teljesen mindegy, mert az értékük ugyanannyi, viszont az már nem igaz, hogy 3^2=2^3.
2015. szept. 27. 17:44
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nem mindegy, ha mindegy lenne, akkor nem lenne a dolgozatba.

Ami után kiírtam rájöttem, hogy kell megcsinálni, de köszönöm szépen a 3.-nak.


"Az exp. függvény szigorú monotonitása miatt" ezt nem nagyon értem, de azért köszönöm.

2015. szept. 27. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Az exponenciális függvény lehet szigorúan monoton növekvő vagy szigorúan monoton csökkenő


a) Akkor szig. mon. növekvő, ha a hatványalap nagyobb mint 1. Ez azt jelenti, hogy nagyobb x-értékhez nagyobb függvényérték is tartozik. Tehát 2^x1 > 2^x2, ha x1>x2, bármely olyan x1, x2 esetén amely eleget tesz a feltételnek.


b) Akkor szig. mon. csökkenő, ha a hatványalap kisebb mint 1, de nagyobb mint 0. Ez azt jelenti, hogy nagyobb x-értékhez kisebb függvényérték tartozik. Tehát (1/2)^x1 < (1/2)^x2, ha x1>x2, bármely olyan x1, x2 esetén amely eleget tesz a feltételnek.


A 3. válaszoló voltam :)

2015. szept. 27. 18:25