Kaptunk hozzá segítséget, azt, hogy ez egy variáció lesz, de hogy tudom ezt levezetni, kiszámolni?2015. szept. 26. 12:12
1/2 anonim válasza:
Ismétléses permutáció. Az azonos színű ceruzákat nem tudjuk megkülönböztetni.
8!/(4!*2!*1!*1!) = 40320/(24*2*1*1) = 40320/48= 840
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. szept. 26. 12:21