Az egyik felvételi feladatsorban az egyik matek kérdéssel kapcsolatban lenne kérdésem?

Egy szám négyzetének a négyzete egyenlő a szám negyedik hatványával. És erre azok a válaszok vannak, hogy: igaz/ lehet, hogy igaz, de nem biztos/ nem igaz. Én így kétféleképpen tudom értelmezni a kérdést; 1.értelmezés: x a másodikon és az a másodikon 2. értelmezés: x a másodikon eredményének a második hatványa. Melyiket érti? Vagy tényleg nem egyértelmű?

2015. szept. 22. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ugyanazt írtad le kétféleképpen szerintem :D


x a másodikon, a másodikon, az (x^2)^2.

x a másodikon eredménye a másodikon szintén (x^2)^2


Vagy én nem értem mit akarsz írni :D

2015. szept. 22. 21:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Első variáció: (2+^2)^2 Második variáció: 2^2=4 és 4+^2=16 (Gondoltam, hogy bonyolult lesz :D )
2015. szept. 22. 22:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a második variáció: 2^2=4 és 4^2=16 :ˇD Azt akarom magyarázni hogy a elsőnél mindig az x-nek lesz valamelyik hatványa a másodiknál pedig az x négyzetén kijön az y és utána már az y-nak a négyzete lesz ami z és utána a z-nek a négyzetszáma. Nem tudom hogy így érthető voltam-e :D
2015. szept. 22. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

És ha 2^2=4, akkor 4^2 nem lesz egyenlő (2^2)^2 -el? :D

Ami mellesleg 2^4, tehát 'x-nek egy hatványa' :D

x^2 = x*x

(x^2)^2 = (x*x)^2 = x*x*x*x = x^4

Látod? Ugyanazt írod le kétféleképpen :D

2015. szept. 22. 23:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszi! :D
2015. szept. 23. 14:46