S. O. S. Valaki segítene? 12. -es matek!

igazoljuk, hogy ha a, b, és c egy Mértani sorozat három egymást követő eleme, akkor (a+b+c)x(a+b-c)=a^2+b^2+c^2

2015. szept. 18. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mértani sorozat egymást követő elemeinek hányadosa állandó, tehát

b/a = c/b,

c = b^2/a.


Tessék helyettesíteni, és ellenőrizni, hogy fennáll-e az egyenlőség.


Megj.: ne felejtsd el (illetve vedd észre), hogy én az első sorban osztottam valamivel, tessék végig gondolni, hogy mindig szabad-e ilyet csinálni, és ha nem, akkor mi van.

2015. szept. 18. 20:47
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Mértani sorozat: b7\sqrt{ac}. Most bonts zárójelet!
2015. szept. 19. 15:34
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Bocs, b=\sqrt{ac}
2015. szept. 19. 15:35