igazoljuk, hogy ha a, b, és c egy Mértani sorozat három egymást követő eleme, akkor (a+b+c)x(a+b-c)=a^2+b^2+c^22015. szept. 18. 17:27
1/3 anonim válasza:
Mértani sorozat egymást követő elemeinek hányadosa állandó, tehát
b/a = c/b,
c = b^2/a.
Tessék helyettesíteni, és ellenőrizni, hogy fennáll-e az egyenlőség.
Megj.: ne felejtsd el (illetve vedd észre), hogy én az első sorban osztottam valamivel, tessék végig gondolni, hogy mindig szabad-e ilyet csinálni, és ha nem, akkor mi van.
2/3 Tom Benko válasza:
Mértani sorozat: b7\sqrt{ac}. Most bonts zárójelet!