Matek gyökvonás műveletek?


Sziasztok!

Segítséget kérnék, ezt hogy lehet egyszerűbb alakra hozni?

5√4a + 4√a - 8√2a - 6√9a


Köszönöm!


2015. szept. 17. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

5 * gyök(4a) = 5 * gyök(4) * gyök(a) = 5 * 2 * gyök(a) = 10 * gyök(a)

4 * gyök(a)

8 * gyök(2a) = 8 * gyök(2) * gyök(a)

6 * gyök(9a) = 6 * gyök(9) * gyök(a) = 6 * 3 * gyök(a) = 18 * gyök(a)


Tehát:

5 * gyök(4a) + 4 * gyök(a) - 8 * gyök(2a) - 6 * gyök(9a) =

= 10 * gyök(a) + 4 * gyök(a) - 8 * gyök(2) * gyök(a) - 18 * gyök(a) =

= gyök(a) * (10 + 4 - 8 * gyök(2) - 18) =

= gyök(a) * (-4 - 8 * gyök(2)) =

= gyök(a) * (-4) * (1 + 2 * gyök(2)) =

= -4 * (1 + 2 * gyök(2)) * gyök(a)



Ha nem írtad el, és jól értelmeztem az írásmódodat, akkor ennyi szerintem.

(És remélem, nem is számoltam el...)

2015. szept. 17. 13:34