Ha valaki le tudná írni, hogy hogyan kell megoldani és le tudná nekem vezetni érthetően, akkor annak NAGYON hálás lennék! És nem azért nem oldtam meg magamnak, mert lusta vagyok, hanem mert már egész nap ezekkel szenvedek és olyan, mintha kínai jeleket látnék, utánanéztem a neten és egy könyvben de még mindig nem értem mert nem találtam magyarázatot és ráadásul jövő héten dolgozatot írunk és kezdek pánikolni!!! Úgyhogy valaki legyen szíves segíteni, köszönöm!!! :)


∜(2a^2 )×∜(8a^10)= ????


A ^2 jel azt akarja jelenteni, hogy a másodikon.

Wordbe írtam be, csak nem úgy jeleníti meg..

És itt van még egy feladat, amit nem értek:


1/∛4

Itt a / a törtjel akar lenni :)


Ha valaki segítene ezekben, azt nagyon megköszönném!!! :)



2015. szept. 13. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Használd azt, hogy valami az n-edik gyök alatt ugyanaz, mint az (1/n)-edik hatványon.


Vagyis pl ∜(2a^2) = ∜2 * ∜a^2 = ∜2 * a^(2/4) = ∜2 * a^(1/2) = ∜2 * √a


Ezt tovább nem lehet egyszerűsíteni.

2015. szept. 14. 10:54
 2/2 anonim ***** válasza:

ja és ha a két kifejezés közt szorzás van, azt össze lehet vonni


∜(2a^2) * ∜(8a^10) = ∜(2a^2 * 8a^10) = ∜(16 * a^12) = 2*a^3

2015. szept. 14. 11:07