Hogy kell gyökvonást számítani számológép nélkül, írásban?

Nemsoká írunk dogát amiben lesz gyökvonás de számológépet nem lehet használni. hogyan lehet kiszámítani írásban? (8. osztály)

2014. nov. 23. 17:49
1 2
 1/14 bongolo ***** válasza:
26%
Megtippeled, aztán a tippet négyzetre emeled, és ha kevés, akkor növeled a tippedet, ha sok, akkor csökkented.
2014. nov. 23. 23:26
 2/14 Tom Benko ***** válasza:
53%

Newton-iterációval:

x_{n+1}=\left(\frac{x_n}{2}-\frac{k}{2x_n}\right), ahol k a szám, aminek a gyökét keresed, x_n egy közelítése a gyöknek, akkor x_{n+1} jobb lesz.

De még jobb, ha van egy táblázatod a gyökökről 1-10-ig századonként, ezt akármelyik gagyi program megcsinálja neked.

2014. nov. 24. 07:35
 3/14 bongolo ***** válasza:
100%

Nagyon valószínűtlen, hogy nyolcadikus dogában Newton iterációt kellene csinálni...


Bizonyára kis négyzetszámok lesznek, mint a 25 vagy 49, esetleg 144, ilyesmik. Azokat meg vagy tudja fejből az ember, vagy megtippelgeti.

2014. nov. 24. 12:58
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de azt véletlenül kihagytam hogy táblázatot lehet használni
2014. nov. 24. 14:27
 5/14 bongolo ***** válasza:
100%

Hú, nem tudom, milyen táblázat van 8. osztályban. (Nem hiszem, hogy a középiskolás függvénytáblát használjátok.)

Fotózd le és tedd fel valahová (mondjuk kepfeltoltes.hu), linkeld ide a táblázatot.


Azt is írd meg, milyen számoknak kell a gyökét venni? Van benne 1-nél kisebb meg mondjuk 100-nál nagyobb is? Szóval adj egy példát, hogy milyen feladatokat akarsz gyakorolni.

2014. nov. 24. 16:02
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]


ezt ugyan nem én fényképeztem, de nekünk is majdnem ilyen van. csak nálunk mindenhol 3 tizedesjegy pontosságig kérik (pl. ahol 2 tizedesjegyre végződik, oda van írva egy 0)

2014. nov. 24. 17:30
 7/14 A kérdező kommentje:
tehát pozitív egész számok, pozitív tizedestörtek. Az oszlopokban és a sorokból is jó lenne néhány példa
2014. nov. 24. 17:33
 8/14 A kérdező kommentje:
vagyis olyan is, ami zöld dobozban van és amik a kék szám,ok alatt
2014. nov. 24. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Prímtényezős felmondás :) :)
2014. nov. 24. 18:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Felbontás, bocsi :D
2014. nov. 24. 18:04
1 2