Hogyn kell megoldani a következő egyenleget?

3[2-3(x-2)] =12

2014. okt. 25. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
felbontod a zárójelt, és végig végigvezeted az egyenletet.
2014. okt. 25. 15:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon könnyű alap egyenlet. Szinte semmi gondolkodást nem igényel. Keress rá a neten a következőkre:


Összeadás azonosságai; szorzás azonosságai; zárójelfelbontás.


Azért, mert ha ezeket nem tudod, akkor az csakis kizárólak azért van, mert keveset gyakoroltad. Hidd el, ha mi elmondanánk, akkor sem sikerülne jobban, mintha te magad néznél utána.


Egy kis segítség:


3(x-2) = 3*x - 3*2 = 3x - 6


Ugyanígy:


3[2-3(x-2)] = 3*2 - 3*3(x-2) = 6 - 9(x-2) , és innentől már látni fogod. De mindenképp nézz utána. Az estédet szenteld arra, hogy utánanézel :)

2014. okt. 25. 17:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. okt. 26. 07:49