2015. szept. 16. 23:45
1/6 anonim válasza:
?? egyenlet a neve
megoldások pedig -2, 0, 3
2/6 anonim válasza:
Harmadfokú egyenlet.
Ugyanis:
x+2) * x = x*x + 2*x = x² + 2*x
Ezt kell szorozni (x-3)-mal, ami:
x² * x + 2*x * x – 3 * x² – 3 * 2*x = x³ + 2*x² - 3*x² - 6*x = x³ - x² - 6*x
és ez = nullával.
Azaz: x³ - x² - 6*x + 0 = 0. (Vagy, x³ - x² - 6*x - 0 = 0.)
A megoldó-képlettel 3 lehetséges x-érték adódik:
x = -2
x = 0
x = 3
3/6 anonim válasza:
Ne bonyolítsátok. A lényeg, hogy 0-t szorzás esetén úgy kapunk, ha valamelyik tényező 0. Tehát vagy x+2 = 0, vagy x = 0, vagy x-3 = 0.
4/6 anonim válasza:
Miért is lett az utolsó lepontozva?
5/6 anonim válasza:
#2 Megoldóképletet akkor használunk, ha nem tudjuk szorzattá alakítani. Itt szorzatalakban van egyből, miért szenvedjünk vele? :D
6/6 anonim válasza:
Gyerekek, jól túlbonyolítottátok. A kérdező szerintem a következő választ várta:
Harmadfokú egyenlet gyöktényezős alakja. Ez a neve!