Ennek mi a neve, és letudná valaki vezetni nekem? (x+2) *x* (x-3) =0


2015. szept. 16. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

?? egyenlet a neve

megoldások pedig -2, 0, 3

2015. szept. 17. 00:31
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Harmadfokú egyenlet.


Ugyanis:

x+2) * x = x*x + 2*x = x² + 2*x


Ezt kell szorozni (x-3)-mal, ami:

x² * x + 2*x * x – 3 * x² – 3 * 2*x = x³ + 2*x² - 3*x² - 6*x = x³ - x² - 6*x


és ez = nullával.


Azaz: x³ - x² - 6*x + 0 = 0. (Vagy, x³ - x² - 6*x - 0 = 0.)


A megoldó-képlettel 3 lehetséges x-érték adódik:

x = -2

x = 0

x = 3

2015. szept. 17. 00:35
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne bonyolítsátok. A lényeg, hogy 0-t szorzás esetén úgy kapunk, ha valamelyik tényező 0. Tehát vagy x+2 = 0, vagy x = 0, vagy x-3 = 0.
2015. szept. 17. 03:21
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Miért is lett az utolsó lepontozva?
2015. szept. 17. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 Megoldóképletet akkor használunk, ha nem tudjuk szorzattá alakítani. Itt szorzatalakban van egyből, miért szenvedjünk vele? :D
2015. szept. 17. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, jól túlbonyolítottátok. A kérdező szerintem a következő választ várta:


Harmadfokú egyenlet gyöktényezős alakja. Ez a neve!

2015. szept. 17. 15:31