AyamakaLisa kérdése:

Valaki el tudja küldeni ennek a matek példának a levezetését?

5a-4gyök18+5b=? ,ha a+b= 3gyök2

2015. szept. 16. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt ismerjük: a + b = 3 * gyök(2)

Ezt keressük:

5a - 4 * gyök(18) + 5b =

= 5a + 5b - 4 * gyök(18) =

= 5 * (a + b) - 4 * gyök(18) =


// Helyettesítük be az ismert kifejezést!


= 5 * (3 * gyök(2)) - 4 * gyök(18) =


// 3 * gyök(2) = gyök(18)


= 5 * gyök(18) - 4 * gyök(18) =

= gyök(18) = 3 * gyök(2)

2015. szept. 16. 16:17