5a-4gyök18+5b=? ,ha a+b= 3gyök22015. szept. 16. 15:40
1/1 anonim válasza:
Ezt ismerjük: a + b = 3 * gyök(2)
Ezt keressük:
5a - 4 * gyök(18) + 5b =
= 5a + 5b - 4 * gyök(18) =
= 5 * (a + b) - 4 * gyök(18) =
// Helyettesítük be az ismert kifejezést!
= 5 * (3 * gyök(2)) - 4 * gyök(18) =
// 3 * gyök(2) = gyök(18)
= 5 * gyök(18) - 4 * gyök(18) =
= gyök(18) = 3 * gyök(2)