A feladatsor itt található:
Szóval a javító szerint a megoldás:
192:8 = 24
a=3b
b×b×3b=24
b= 2
a=6
2015. febr. 2. 11:43
1/3 anonim válasza:
a=3b mert kockát rakunk ki belőle
egy térfogata: b*b*a=24 (mert négyzetes hasáb)
a=3b-t beírva:
b*b*3b=24
3b^3=24
b^3=8
b=2
a=3*2=6
2/3 anonim válasza:
8 hasáb van ott, a teljes térfogat 192cm^3
Akkor 1 hasáb térfogata 192:8 = 24cm^3
A teljes kocka térfogata: 9*24cm^3 = 216 cm^3
A kocka éle, akkor 6cm.
(Mert 6*6*6=216)
Ha a kocka éle 6 cm, akkor a=6, mert az 'a' pont a kocka éle, és b=6/3=2. Mert a 'b'-ből 3 kell, hogy kiadjon egy élet.
De úgy is gondolkodhatunk, hogy
a=3*b [Ahogy írtam 'a' egy teljes él, 'b'-ből pedig 3 ad ki egy teljes élt.]
És egy hasáb térfogata 24cm^3
b*b*3b=24 cm^3
b*b*b = 8cm^3
b=2cm
3/3 A kérdező kommentje:
Megvilágosodtam! Nagyon köszönöm!
2015. febr. 3. 06:11