Lazare kérdése:

Ennek a matek példának (idei központi felvételi feladat) a megoldása biztos, hogy b= 2 és a= 6? Ha igen, akkor ez hogy jön ki?


A feladatsor itt található:

[link]

Szóval a javító szerint a megoldás:

192:8 = 24

a=3b

b×b×3b=24

b= 2

a=6


2015. febr. 2. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

a=3b mert kockát rakunk ki belőle

egy térfogata: b*b*a=24 (mert négyzetes hasáb)

a=3b-t beírva:

b*b*3b=24

3b^3=24

b^3=8

b=2

a=3*2=6

2015. febr. 2. 12:30
 2/3 anonim ***** válasza:

8 hasáb van ott, a teljes térfogat 192cm^3


Akkor 1 hasáb térfogata 192:8 = 24cm^3


A teljes kocka térfogata: 9*24cm^3 = 216 cm^3


A kocka éle, akkor 6cm.

(Mert 6*6*6=216)


Ha a kocka éle 6 cm, akkor a=6, mert az 'a' pont a kocka éle, és b=6/3=2. Mert a 'b'-ből 3 kell, hogy kiadjon egy élet.



De úgy is gondolkodhatunk, hogy

a=3*b [Ahogy írtam 'a' egy teljes él, 'b'-ből pedig 3 ad ki egy teljes élt.]


És egy hasáb térfogata 24cm^3


b*b*3b=24 cm^3

b*b*b = 8cm^3

b=2cm

2015. febr. 2. 12:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvilágosodtam! Nagyon köszönöm!
2015. febr. 3. 06:11