Sziasztok! Tudtok segíteni nekem ebben?

Egy edényben 5 liter 36 °C hőmérsékletű víz van. Ebbe beleteszünk egy 0 °C hőmérsékletű üvegdarabot, és így a közös hőmérséklet 30 °C lesz. Mekkora volt az üvegdarab tömege?


Sehogy sem tudom megoldani...

Előre is köszönöm!



2015. szept. 14. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Q1=Q2

c1*m1*dT1 = c2*m2*dT2

c1*m1*(T1-T) = c2*m2*(T-T2)

Innen:

[c1*m1*(T1-T)]/[c2*(T-T2)] = m2


T a közös hőmérséklet, c1 a víz fajhője, m1 a víz tömege, c2 az üveg fajhője, és így csak 'm2' az üveg tömege az ismeretlen.

2015. szept. 14. 21:18