2 2 (-3) és a -3 között mi a különbség? Valaki elmagyarázná?


2015. szept. 14. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd le kérlek mégegyszer, és használd a következő jelölést:

^: hatványozás


Példák:

2^5 = 32, azaz "kettő az ötödiken"

3^7 = 2187, azaz "három a hetediken"

2^(3+2) = 2^5 = 32, azaz "kettő a 'három plusz kettediken'"


Remélem, érthető.


Vagy próbáld meg szavakkal leírni.

2015. szept. 15. 14:53
 2/3 A kérdező kommentje:
-3^2 vagy (-3)^2
2015. szept. 15. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a hatványozás erősebb művelet, mint a negálás.

Tehát:


-3^2 = -(3^2) = -(3*3) = -9


míg


(-3)^2 = (-3)*(-3) = 9


(Erősebb művelet = előbb kell elvégezni, HA nincs zárójel.)

2015. szept. 16. 08:55