2015. szept. 14. 17:51
1/3 anonim válasza:
Írd le kérlek mégegyszer, és használd a következő jelölést:
^: hatványozás
Példák:
2^5 = 32, azaz "kettő az ötödiken"
3^7 = 2187, azaz "három a hetediken"
2^(3+2) = 2^5 = 32, azaz "kettő a 'három plusz kettediken'"
Remélem, érthető.
Vagy próbáld meg szavakkal leírni.
2/3 A kérdező kommentje:
-3^2 vagy (-3)^2
2015. szept. 15. 19:48
3/3 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy a hatványozás erősebb művelet, mint a negálás.
Tehát:
-3^2 = -(3^2) = -(3*3) = -9
míg
(-3)^2 = (-3)*(-3) = 9
(Erősebb művelet = előbb kell elvégezni, HA nincs zárójel.)