Holnap dogát írunk,és egyáltalán nem értem ezt az anyagot.Egy ilyet hogyan kellene megoldani?

Határozzuk meg a és b paraméter értékét úgy,hogy a 2x-by=1 és a 4x-y+a=0 egyenletű egyenesek


a.,párhuzamosak

b.,egymásra merőlegesek

c.,azonosak(???)



2015. szept. 7. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen az ábrán megértheted, hogy miről szól a feladat:

[link]

Megoldás:

- rendezd az egyenleteket y-ra, (látod a merőlegességeket?),

- mi a párhuzamosság, merőlegesség feltétele?

2015. szept. 7. 16:53
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a.,-t úgy próbáltam,hogy -by=1-2x normálvektor:2,1

Ebből meredekség=1/2 (a meredekség képletében kötelezően kell a mínusz?)

Illetve -y=-a-4x

n(4;-a)

m=-a/4 a tetszőleges szám pl., -2/4->-1/2


Ez így mennyire jó vagy nem jó? :D

2015. szept. 7. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ide normál vektor. y=mx+b alakra rendezd az adott egyenleteket.

A fenti linken elérhető ábra folyamatosan változik ahogy haladok, nézd meg időnként.

2015. szept. 7. 17:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát oké,de azt az ábrát annyira nem értem,azonkívül 5 perc alatt kellene egy ilyet megoldanom holnap élesben :/
2015. szept. 7. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Tessék: az ábra fölött leírtam egy 3 perces megoldást, azoknak akik értik.
2015. szept. 7. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, ezt olvasd át alaposan. Itt már alaposan ki lett tárgyalva, hogy ilyeneket hogy kelle megoldani, egyszerűen:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. szept. 7. 20:03