Valaki ezt levezetné:

(2xgyök3+1)(3-4xgyök3)


2015. szept. 5. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
(2*gyök(3)+1)*(3-4*gyök(3)) = 2*gyök(3)*3 - 2*4*3 + 3 - 4*gyök(3) = 6*gyök(3) - 24 + 3 - 4*gyök(3) = 2*gyök(3) - 21
2015. szept. 5. 14:01
 2/2 anonim ***** válasza:

A tanultak alapján összeszorzunk tagonként:


=2*gyök(3)*3-2*gyök(3)*4*gyök(3)+3-4*gyök(3)=


=6*gyök(3)-24+3-4*gyök(3)=


=2*gyök(3)-21

2015. szept. 5. 14:03