Gyökvonás házi dolgozat megoldáshoz segítségetet kérnék. Utolsó esélyem az év végéhez elkezdtem de nem értem?


1.) Végezze el a kijelölt műveleteket!

a, (√3-√2)^2=

_____ _____

√9+√17·√9-√17=

b, Gyöktelenítse a következő kifejezéseket!

5 2√2 12

--- = ,--- = , ----- =

√10 √6 5-√17


2.) Végezze a kijelölt műveleteket


a, _______ b, c, d, _____

/4a^2b^4 _______ _____ /(x+y^)4

/-------- = √8a^5b^7= √81y^4= /------

√ 81c^2d^6 √ 75x^6


3.) A gyökvonás azonosságai segítségével hozza egyszerűbb alakra a következő kifejezéseket!


a, 3√2+√32-√200=


4.) Végezze el a kijelölt műveletet!


a, (5-√3)·(√3-1)=

_____ _______

b, √20c^5 · √5d^3c^4=

______ _____

c, √72a^5b : √2ab^3=



2015. jún. 4. 15:20
 1/3 A kérdező kommentje:
elcsúsztak nagyon a vonalak....
2015. jún. 4. 15:22
 2/3 A kérdező kommentje:

1.) Végezze el a kijelölt műveleteket!

a, (√3-√2)^2=

_____ _____

√9+√17·√9-√17=

b, Gyöktelenítse a következő kifejezéseket!

5 2√2 12

--- = ,--- = , ----- =

√10 √6 5-√17


2.) Végezze a kijelölt műveleteket


a, _______ b, c, d, _____

/4a^2b^4 _______ _____ /(x+y^)4

/-------- = √8a^5b^7= √81y^4= /------

√ 81c^2d^6 √ 75x^6


3.) A gyökvonás azonosságai segítségével hozza egyszerűbb alakra a következő kifejezéseket!


a, 3√2+√32-√200=


4.) Végezze el a kijelölt műveletet!


a, (5-√3)·(√3-1)=

_____ _______

b, √20c^5 · √5d^3c^4=

______ _____

c, √72a^5b : √2ab^3=

2015. jún. 4. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:

1a. Itt hasznald az (a-b)^2 = a^2 - 2ab + b^2 kepletet


Eredmeny 3 - 2√6 + 2 = 5 - 2√6


Az azutaninal hasznald az (a+b)(a-b) = a^2 - b^2 kepletet


Eredmeny √(81 - 17) = √64 = 8


1b. Szorozd be a szamlalot a nevezovel (vagy a harmadik esetben annak a reciprokaval), hogy a nevezobol essen ki a gyok.

Pl. 12/(5-√17) = (12*(5+√17))/((5-√17)(5+√17)) = (12*(5+√17))/8


2. Ez nem tiszta, inkabb rajzold le es toltsd fel a rajzot


3. Nezd meg, hogy a gyok alatt vannak e negyzetek:

√32 = √(16*2) = 4√2

√200 = √(100*2) = 10√2

add ossza


4a. Osszeszorzod parosaval a tagokat, es csoportositod

5*√3 - 5*1 - √3*√3 + √3*1 = 6√3 - 8


4b,c nem ertem - mit kell meghatarozni?

2015. jún. 4. 16:21